Haziran 15, 2024

CHP yandaşı Aysever: Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesinde birinci dereceden sorumlu olan Akşener ve İYİ Parti’dir

14-28 Mayıs seçimlerindeki başarısızlığın ardından CHP’de gerilim yükseldi. ‘Koltuğu bırak’ çağrılarına kulak asmayan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan peş peşe hamleler geldi. Kılıçdaroğlu, koltuğunu almak isteyen İmamoğlu ve yandaşlarına savaş ilan etti. İmamoğlu’nun medyası olma yolunda ilerleyen Halk TV’ye parti desteğinin kesildiği duyurdu. CHP yandaşlığıyla bilinen gazeteci Enver Aysever, Kılıçdaroğlu’nun seçim yenilgisi üzerinden İYİ Parti lideri Meral Akşener’i hedef aldı. Aysever; “Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesinde birinci dereceden sorumlu olan Akşener ve İYİ Parti’dir, Akşener ile İmamoğlu iş birliği yaptı, Kemal Bey’e tuzaklar kuruldu” dedi

Seçim yenilgisinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi hiç olmadığı kadar karıştı. Adaylık konusunda geri adım atmayan ancak çıktığı bu seçimde de aynı yenilgiyi yaşayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hem parti içinden hem de seçmenden tepki yağdı. Yükselen istifa seslerine kulak tıklayan Kılıçdaroğlu ise yenilgisinin faturasını kendisi hariç herkese yazdı. MYK ve danışmanlarını görevden aldı, yerine kendisine yakın isimleri atadı.

Ancak parti içindeki karışıklığı biraz olsun bastıramadı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu önderliğinde değişim isteyenler, istifa çağrısını yükseltirken parti içinde tedirgin edecek gelişmelerde yaşandı.

CHP, HALK TV İLE İLİŞKİSİNİ BİTİRDİ

CHP, Halk TV ile tüm sözleşmelerini tek taraflı feshetti. Böylece parti ile kanal arasındaki ilişkiler sona erdi. Konuya ilişkin duyuruyu CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem yaptı. Erdem, “Halk TV isimli televizyon kanalı ile partimiz arasında yapılmış olan ve Anayasa Mahkemesi ve Sayıştay denetimine tabi; 01.01.2023 tarihli protokolün 6.3. maddesi kapsamında, partimiz tek taraflı fesih hakkını kullanmış, Halk TV ile tüm ilişkimiz sona ermiştir” ifadelerini kullandı.

CHP YANDAŞI AYSEVER SEÇİM YENİLGİSİNİN FATURASINI AKŞENER’E KESTİ

İYİ Partili Bilge Yılmaz’ın “Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden samimi olarak özür diliyorum” sözlerini eleştiren Aysever; “Bu adamlar nasıl insanlar, bunlar hangi ahlaktan geliyorlar, bunlarda hiç mi bir kahvenin kırk yıllık hatırı yok…” diyerek Yılmaz’a tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU’NA TUZAKLAR KURULDU

Aysever sözlerini şöyle sürdürdü;

Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesinde birinci dereceden sorumlu olan Meral Akşener ve İYİ Parti’dir. Akşener ile İmamoğlu iş birliği yaptı, Kemal Bey’e tuzaklar kuruldu, madem öyle çıkartsaydınız bir aday arkasına düşseydiniz” ifadelerine yer verdi.

Translate »