Mayıs 29, 2024

Yerel Seçim sonuçlarına firari FETÖ’cülerden ilk tepki geldi. Sonuçları ‘sevinç’ ile karşılayan FETÖ firarileri, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) teşekkür etti, CHP’deki dönüşümü övdü.

CHP, 31 Mart Yerel Seçimlerinde birinci parti oldu. FETÖ firarileri sonuçlara sevindiklerini belirtti. Emre Uslu, seçim akşamı “En güzel yanılgım yıllardır beklediğim yanılgı ve sevinç içindeyim. Korkularımız da yıkayıp giden insanlara teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Seçim günü Uslu, “Ben halen Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’u İmamoğlu’na vermeyeceğini düşünüyorum. Umarım yanılırım” demişti. Öte yandan Adem Yavuz Arslan da “CHP halkın verdiği krediyi umarım heba etmez.” diyerek CHP’den beklentisini dile getirdi.

KILIÇDAROĞLU’NA ÖVGÜ

FETÖ firarisi Cevheri Güven de CHP’nin seçim başarısında Kemal Kılıçdaroğlu’nun da etkisi olduğunu ileri sürerek şunları kaydetti: “Kılıçdaroğlu’na aşırı haksızlık yapıldığını düşünüyorum. CHP’yi yüzde 23’e hapseden, topluma ulaşmasını engelleyen aşırı ulusalcı grupla kavgayı Kılıçdaroğlu verdi. İmamoğlu, Yavaş ve diğer kazananların aday olabilmesinin önünü Kılıçdaroğlu’nun bu kavgayı verip galip çıkması açtı.

Evet, 2023 seçimlerinde adaylığı hataydı ama unutmayın Kılıçdaroğlu genel başkan seçildiğinde aşırı ulusalcı ekip kendisine araç tahsis etmiyordu. CHP’deki dönüşüm bu kavgayı Kılıçdaroğlu’nun göze alabilmesiyle başladı. Bu açıdan Özgür Özel’in dün Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmesi çok yerindeydi. Umarım bundan sonra Kılıçdaroğlu da 2023 seçimlerinin travmasını unutur, CHP’deki dönüşüme dışarıdan katkı vermeye devam eder.”

Translate »